Оцтова кислота Презентац я п дготовлена ученицею 9 класу Лук яновою риною доклад по теме Химия

Доклад раскрывает тему " Оцтова кислота Презентац я п дготовлена ученицею 9 класу Лук яновою риною ".
Презентация поможет подготовится к предмету Химия, может быть полезна как ученикам и студентам, так и преподавателям.
Материал представлен на 10 страницах, оформлен в виде презентации, доступен для скачивания и просмотра онлайн.

Навигация по документу

Страница №1
Страница №2
Найвідоміша карбонова кислота
Оцтова або етанова кислота— органічна  речовина з формулою CH3COOH.  Слабка, насичена одноосновна карбонова кислота. Похідні оцтової кислоти носять назву «ацетати».
Найвідоміша карбонова кислота Оцтова або етанова кислота— органічна речовина з формулою CH3COOH. Слабка, насичена одноосновна карбонова кислота. Похідні оцтової кислоти носять назву «ацетати».
Страница №3
Знайома людям з давніх часів
Оцет виготовлявся людиною ще в давні часи.
Про практичне його застосування вперше згадується у ІІІ ст. до н. е.
Грецький вчений Теофраст вперше описав дію оцту на метали. 
Оцет застосовувався для добування свинцевих білил та ярь-медянки.
Знайома людям з давніх часів Оцет виготовлявся людиною ще в давні часи. Про практичне його застосування вперше згадується у ІІІ ст. до н. е. Грецький вчений Теофраст вперше описав дію оцту на метали. Оцет застосовувався для добування свинцевих білил та ярь-медянки.
Страница №4
Отруйна сапа ?
В Стародавньому Римі вино тримали у свинцевому посуді. При цьому отримували дуже солодкий напій – сапу.
Сапа містила велику кількість ацетату плюмбуму — дуже  солодкої речовини, яку називають «свинцевим цукром» або «цукром  Сатурна». Популярність сапи була причиною хронічного отруєння свинцем  серед римської аристократії.
Отруйна сапа ? В Стародавньому Римі вино тримали у свинцевому посуді. При цьому отримували дуже солодкий напій – сапу. Сапа містила велику кількість ацетату плюмбуму — дуже солодкої речовини, яку називають «свинцевим цукром» або «цукром Сатурна». Популярність сапи була причиною хронічного отруєння свинцем серед римської аристократії.
Страница №5
Вклад арабських алхіміків
В VIII ст. арабський алхімік Джабир ібн Хайян вперше отримав концентровану оцтову кислоту шляхом перегонки.
За часів Епохи Відродження льодяну оцтову кислоту добували возгонкою ацетатів деяких металів (наприклад, ацетат купруму (II)).
Вклад арабських алхіміків В VIII ст. арабський алхімік Джабир ібн Хайян вперше отримав концентровану оцтову кислоту шляхом перегонки. За часів Епохи Відродження льодяну оцтову кислоту добували возгонкою ацетатів деяких металів (наприклад, ацетат купруму (II)).
Страница №6
Довели ідентичність
Довгий час хіміки помилково вважали, що кислота з вина і кислота з ацетатів насправді являються двома різними речовинами. Ідентичність речовин, отриманих різними способами, була доведена німецьким алхіміком XVI века Андреа Лібавіусом (нім. Andreas Libavius) и французьким хіміком Пьєром Августом Аде (фр. Pierre Auguste Adet)
Довели ідентичність Довгий час хіміки помилково вважали, що кислота з вина і кислота з ацетатів насправді являються двома різними речовинами. Ідентичність речовин, отриманих різними способами, була доведена німецьким алхіміком XVI века Андреа Лібавіусом (нім. Andreas Libavius) и французьким хіміком Пьєром Августом Аде (фр. Pierre Auguste Adet)
Страница №7
Оцет в харчовій промисловості
70-80 % водний розчин оцтової кислоти називають оцтовою есенцією, а 3-6 % —оцтом. Водні розчини оцтової кислоти широко застосовуються в харчовій промисловості (харчова добавка E260) та побутовій кулінарії, а також у консервуванні.
Оцет в харчовій промисловості 70-80 % водний розчин оцтової кислоти називають оцтовою есенцією, а 3-6 % —оцтом. Водні розчини оцтової кислоти широко застосовуються в харчовій промисловості (харчова добавка E260) та побутовій кулінарії, а також у консервуванні.
Страница №8
Застосування оцтової кислоти
Оцтову кислоту застосовують для добування лікарських та ароматичних речовин, як розчинник (наприклад, у виробництві ацетилцелюлози), ацетону. Вона використовується при друкуванні книг та фарбуванні.
Застосування оцтової кислоти Оцтову кислоту застосовують для добування лікарських та ароматичних речовин, як розчинник (наприклад, у виробництві ацетилцелюлози), ацетону. Вона використовується при друкуванні книг та фарбуванні.
Страница №9
Увага! Небезпека!
Дія оцтової кислоти на біологічні тканини залежить від розведення її водою. Небезпечними вважаються розчини, в яких концентрація кислоти більше 30 %. Концентрована оцтова кислота здатна викликати хімічні опіки, які викликають некроз прилеглих тканин.
Увага! Небезпека! Дія оцтової кислоти на біологічні тканини залежить від розведення її водою. Небезпечними вважаються розчини, в яких концентрація кислоти більше 30 %. Концентрована оцтова кислота здатна викликати хімічні опіки, які викликають некроз прилеглих тканин.
Страница №10
Токсикологічні властивості оцтової кислоти не залежать від способу, яким вона була отримана. Смертельна доза складає приблизно 20 мл.
Токсикологічні властивості оцтової кислоти не залежать від способу, яким вона була отримана. Смертельна доза складає приблизно 20 мл.
Токсикологічні властивості оцтової кислоти не залежать від способу, яким вона була отримана. Смертельна доза складає приблизно 20 мл. Токсикологічні властивості оцтової кислоти не залежать від способу, яким вона була отримана. Смертельна доза складає приблизно 20 мл.