Горские породы. Полезные ископаемые (на украинском) доклад по теме Философия

Вашему вниманию предлагается доклад и презентация по теме Горские породы. Полезные ископаемые (на украинском). Данны материал, представленный на 11 страницах, поможет подготовится к уроку Философия. Он будет полезен как ученикам и студентам, так и преподавателям школ и вузов. Вы можете ознакомиться и скачать этот и любой другой доклад у нас на сайте. Все материалы абсолютно бесплатны и доступны. Ссылку на скачивание Вы можете найти вконце страницы. Если материал Вам понравились – поделитесь им с друзьями с помощью социальных кнопок и добавьте сайт в закладки в своем браузере.
Страница #1
Гірські породи. Корисні копалини Презентація учня 3-Г класу Зайцева Михайла
Страница #2
Наша земля складається з 2000 гірських порід. За ними закріпилася назва «гірські», але вони є скрізь, під шарами ґрунту й на рівнинах.
Кам’яна сіль, вапняк, крейда, мармур – це все гірські породи.
Наша земля складається з 2000 гірських порід. За ними закріпилася назва «гірські», але вони є скрізь, під шарами ґрунту й на рівнинах. Кам’яна сіль, вапняк, крейда, мармур – це все гірські породи.
Страница #3
Гірські́ поро́ди (англ. rocks, нім. Gesteine) — природні агрегати однорідних або різних мінералів, утворених за певних геологічних умов у земній корі або на її поверхні. М. С. Шатський визначав гірську породу, як парагенезис* мінералів.

 Як правило, гірськими породами вважаються тільки тверді тіла, хоча в широкому розумінні до гірських порід входять також рідкі речовини (вода, нафта тощо) та природні гази.
Природні скупчення мінеральних агрегатів вивчає петрографія (від грецьких слів грец. πετρα - камінь; γραφω - пишу) — геологічна наука, яка вивчає мінеральний склад гірських порід, їх будову, походження, умови залягання, розповсюдження та утворення корисних копалин
Гірські́ поро́ди (англ. rocks, нім. Gesteine) — природні агрегати однорідних або різних мінералів, утворених за певних геологічних умов у земній корі або на її поверхні. М. С. Шатський визначав гірську породу, як парагенезис* мінералів. Як правило, гірськими породами вважаються тільки тверді тіла, хоча в широкому розумінні до гірських порід входять також рідкі речовини (вода, нафта тощо) та природні гази. Природні скупчення мінеральних агрегатів вивчає петрографія (від грецьких слів грец. πετρα - камінь; γραφω - пишу) — геологічна наука, яка вивчає мінеральний склад гірських порід, їх будову, походження, умови залягання, розповсюдження та утворення корисних копалин
Страница #4
Людину здавна цікавило:
Звідки посеред поля взялися валуни, що за чудернацькі скелети тварин іноді викопували із землі або знаходили відбитки невідомих рослин на гірських породах, як морські черепашки опинилися високо в горах? Гірські породи утворилися в різних умовах. Тому вони відрізняються між собою будовою, твердістю, кольором і багатьма іншими властивостями.
Людину здавна цікавило: Звідки посеред поля взялися валуни, що за чудернацькі скелети тварин іноді викопували із землі або знаходили відбитки невідомих рослин на гірських породах, як морські черепашки опинилися високо в горах? Гірські породи утворилися в різних умовах. Тому вони відрізняються між собою будовою, твердістю, кольором і багатьма іншими властивостями.
Страница #5
СЛОВНИК
Родовище – місце, де породи залягають у великій кількості.
Геолог – людина, яка шукає і вивчає гірські породи.
СЛОВНИК Родовище – місце, де породи залягають у великій кількості. Геолог – людина, яка шукає і вивчає гірські породи.
Страница #6
А тепер про корисні копалини. Корисні копалини – це копалини, з яких можна щось зробити, взагалі це те, що потрібно людині.
Наприклад: для будівництва будинку потрібні пісок, камінь, вапно, глина. Для того, щоб виготовити машину, потрібні чавун, сталь, мідь, алюміній. Для приготування їжі людина використовує сіль, а для опалення будинку – газ, кам’яне вугілля, торф.
А тепер про корисні копалини. Корисні копалини – це копалини, з яких можна щось зробити, взагалі це те, що потрібно людині. Наприклад: для будівництва будинку потрібні пісок, камінь, вапно, глина. Для того, щоб виготовити машину, потрібні чавун, сталь, мідь, алюміній. Для приготування їжі людина використовує сіль, а для опалення будинку – газ, кам’яне вугілля, торф.
Страница #7
КОРИСНІ КОПАЛИНИ
Ко́рисні копáлини — мінеральні утворення земної кори, хімічний склад і фізичні властивості яких дають змогу ефективно використовувати їх у сфері матеріального виробництва. 
За В .С .Білецьким та В. О. Смирновим, корисними копалинами називають природні мінеральні речовини, які за сучасного рівня розвитку техніки можна з достатньою ефективністю використовувати у господарстві безпосередньо або після попередньої обробки.
Корисні копалини перебувають у земній корі у вигляді скупчень різного характеру (жил, штоків, пластів, розсипів тощо).
Скупчення корисних копалин утворюють родовища, а у випадку великих площ поширення — райони, провінції і басейни. Розрізняють тверді, рідкі і газоподібні корисні копалини.
Видобутком корисних копалин займається гірнича справа.
КОРИСНІ КОПАЛИНИ Ко́рисні копáлини — мінеральні утворення земної кори, хімічний склад і фізичні властивості яких дають змогу ефективно використовувати їх у сфері матеріального виробництва. За В .С .Білецьким та В. О. Смирновим, корисними копалинами називають природні мінеральні речовини, які за сучасного рівня розвитку техніки можна з достатньою ефективністю використовувати у господарстві безпосередньо або після попередньої обробки. Корисні копалини перебувають у земній корі у вигляді скупчень різного характеру (жил, штоків, пластів, розсипів тощо). Скупчення корисних копалин утворюють родовища, а у випадку великих площ поширення — райони, провінції і басейни. Розрізняють тверді, рідкі і газоподібні корисні копалини. Видобутком корисних копалин займається гірнича справа.
Страница #8
СЛОВНИК
Корисні копалини (1) -  гірські породи, які люди видобувають із глибин землі і використовують для своїх потреб.
Корисні копалини (2) – це природні утворення, які людина добуває з надр або з поверхні Землі і використовує  в різних цілях. Для видобутку рідких корисних копалин будують свердловини. Тверді корисні копалини добувають в шахтах і кар’єрах . Відкритий спосіб (кар’єрний) – найбільш безпечний.
СЛОВНИК Корисні копалини (1) - гірські породи, які люди видобувають із глибин землі і використовують для своїх потреб. Корисні копалини (2) – це природні утворення, які людина добуває з надр або з поверхні Землі і використовує в різних цілях. Для видобутку рідких корисних копалин будують свердловини. Тверді корисні копалини добувають в шахтах і кар’єрах . Відкритий спосіб (кар’єрний) – найбільш безпечний.
Страница #9
ПІДСУМУЄМО
Кам’яна сіль, щебінь, мармур, вапняк, крейда – це все гірські породи.
ПІДСУМУЄМО Кам’яна сіль, щебінь, мармур, вапняк, крейда – це все гірські породи.
Страница #10
Торф, кам’яне вугілля, залізна руда, нафта – це корисні копалини.
Торф, кам’яне вугілля, залізна руда, нафта – це корисні копалини.
Страница #11
КІНЕЦЬ
Дякую за увагу!
Сподобалося?
КІНЕЦЬ Дякую за увагу! Сподобалося?

В данном разделе сайта Вы можете скачать готовые презентации по философии и философским наукам. Готовая презентация по философии содержит иллюстрации, фотографии, схемы, таблицы и основные тезисы изучаемой темы. Презентация по философии - хороший метод подачи сложного материала наглядным способом. Наша коллекция готовых презентации по философии охватывает все философские темы учебного процесса как в школе,так и в ВУЗе.